۹ شهر و یک روستای جهانی زنجان در نمایشگاه صنایع دستی شرکت می کنند

۹ شهر و یک روستای جهانی زنجان در نمایشگاه صنایع دستی شرکت میکنند
به گزارش میراث آریا مدیر کل میراث فرهنگی استان زنجان سعید صفوی ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت در کنار برگزاری این جشنواره، صنایع دستی، سوغات و جاذبه های گردشگری استان به نمایش در خواهد آمد.
وی گفت از مجموع ۲۹۹ رشته صنایع دستی ایران حدود ۵۴ رشته در زنجان فعال است
و زنجان قطب صنایع دستی فلزی (ملیله کاری) ایران است.

دستاورد های نمایشگاه های صنایع دستی ایران چه باید باشد؟

برگزاری نمایشگاه صنایع دستی ایران به ویژه در ابعاد بین المللی امری ضروری و بسیار مهم است به شرطی که برنامه ریزی شده، همه جانبه، فرهنگ ساز و نیز زمینه ساز رشد خرید صنایع دستی چه از جانب متقاضیان داخلی و به ویژه متقاضیان خارجی باشد.
خوشختانه با تلاش هنرمندان، صنعتگران و سرمایه گذاران بخش های مهمی از صنایع دستی ایران و صنایع دستی اصفهان توانسته است به اشتهار و محبوبیت جهانی دست بیابد و بعضاً به ثبت جهانی رسیده است. از آن جمله است ملیله کاری زنجان، خاتم کاری شیراز، میناکاری و …
در صورت ورود صنایع دستی ایران به بازارهای جهانی علاوه بر شناساندن فرهنگ و هنر و تمدن ایران زمین به جهانیان، زمینه رشد خرید صنایع دستی فراهم گردیده که در نهایت منجر به ارزآوری نیز میگردد.
مجموعه هفت گردون خیال با حضور در عرصه صنایع دستی و ارائه پکیج های انحصاری، جذاب، اصیل و ماندگار در بسته بندی های شکیل خود را متعهد به این مهم داشته و در این راستا در خدمت متقاضیان محترم میباشد.
faezeh1
ارسال دیدگاه