صنایع دستی ایران و عبور از بحران اقتصادی

صنایع دستی ایران و عبور از بحران اقتصادی

همانگونه که میدانیم صنایع دستی صنعتی است بومی و داخلی. صنایع دستی ایران تماماً برگرفته از مواد و مصالح، نیروی کار و نیز انگاره های بومی و داخلی است. مستقیماً وابسته به محصولات و صنایع وارداتی و محتاج ارز نمیباشد. لیکن این امر به مثابه عدم تأثیرپذیری از سایر صنایع و محصولات وارداتی و ارزبر نیست، چرا که تمام شاخه های اقتصادی و صنعتی در یک جامعه وابسته به یکدیگر و تأثیرپذیراز هم میباشند. مثلاً در صنایع دستی اصفهان شاهد استفاده فراوان از فلز مس میباشیم. صنایع فلزی تحت تأثیر نوسانات شدید بازار ارز و معضلات واردات در شرایط تحریم، شاهد روند صعودی افزایش قیمت میباشند. و فلز مس نیز مستثنی از این قاعده نخواهد بود. در نتیجه شاهد افزایش محصولاتی از صنایع دستی با زیرساخت مس خواهیم بود و این امر خرید صنایع دستی را تحت تأثیر قرار داده و منجر به کاهش قدرت خرید مردم میگردد.

 

چه باید کرد؟

صنایع دستی ایران سمبل فرهنگ و سنن و آداب و رسوم ایرانی است. چهره درخشانی را در سطح بین‌المللی از میهن عزیزمان به نمایش میگذارد و همچنین موجب رونق اقتصادی به ویژه در مناطق گردشگری و توریست پذیر میگردد. بنابراین شایسته است که مسئولین ذیربط و تمامی رسانه های رسمی و عمومی در این شرایط ویژه به یاری این میراث ماندگار ملی بشتابند. با تسهیل شرایط تولید و توزیع، خرید صنایع دستی را به ضرورت اجتماعی و همگانی تبدیل نمایند.

هفت گردون و صنایع دستی

بازرگانی هفت گردون خیال با سالیان متمادی حضور خلاق در عرضه صنایع‌ دستی ایران خود پیشگام این امر گردیده. طراحی و خلق پکیج های انحصاری از اصلی ترین و زیباترین محصولات شاخه های متفاوت صنایع دستی ایران یکی از گام های آن است. پکیج هایی ویژه برای هدایای مدیریتی، هدایای خاص، هدایای اقتصادی، هدایای سازمانی و هدایای تبلیغاتی. هفت گردون خرید صنایع دستی را با طراحی پکیج های انحصاری به خاطره ای ماندگار برای شما و سازمان متبوعتان تبدیل نموده است. با مراجعه به وبسایت جامع هفت گردون خیال با آرامش خاطر خرید صنایع دستی را تجربه نمایید.

faezeh1
ارسال دیدگاه