سهم صنایع دستی ایران از لغو احتمالی تحریم ها

سهم صنایع دستی ایران از لغو احتمالی تحریم ها

سهم صنایع دستی ایران از لغو احتمالی تحریم ها و آزاد شدن پول های بلوکه شده ایران چقدر است؟ شاید در نگاه اول با توجه به شرایط اقتصادی و تورم موجود به ویژه در بخش کالاهای اساسی این سوال نابجا باشد. اما باید توجه نمود که در شرایط سنگین اقتصادی ناشی از تحریم های ایجاد شده این صنایع دستی ایران بود که چراغ چرخه تولید و بازار ملی را کم و بیش روشن نگاه داشته است.

صنایع دستی ایران و جایگاه آن

صنایع دستی ایران توانست در شرایط بحرانی و حاد اقتصادی با تکیه بر مواد اولیه داخلی و دانش و تخصصص بومی هنرمندان و صنعتگران این عرصه این چراغ را روشن و فروزان نگاه دارد.از سوی دیگر صنایع دستی ایران و نیز صنایع دستی اصفهان میراثی ملی و گرانبهاست.شاخه ها و زیرمجموعه های متنوع آن همچون خاتم کاری روی مس، میناکاری، حکاکی روی مس، مس و پرداز و … میتواند عرصه ای مهم و بزرگ در زمینه اشتغال زایی و نیز گسترش فرهنگ و هنر و تمدن میهن عزیزمان باشد.

بازرگانی هفت گردون خیال با حضوری خلاق، متفاوت و پرانرژی طی سالیان متمادی در عرصه خرید صنایع دستی به سهم خود توانسته است گام هایی مهم در این زمینه بردارد. صنایع دستی چشم اندازی روشن را در عرصه تولید ملی و اشتغال زایی میتواند ترسیم نماید.

faezeh1
ارسال دیدگاه